Пятница, 29.03.2024, 00:10
Приветствую Вас Гость | RSS

Детская библиотека г.Вилково

Поиск
Форма входа

Наш банер
Герб України
Герб Вилково.
Запорозький козак
Вилково
Князь Володимир
Одесская область
ПРО КОЗАКА ГОЛОТУ
Города и села
Статистика

Онлайн всего: 1
Зайцев: 1
Пользователей: 0

Главная » .. » Новости библиотечной работы

Серпень
11.11.2013, 19:16
Серпень



(на фото Є.Н.Буков)


Лето рассыпало маки
В золоте спелой пшеницы.
Синь без конца и без края
Ветер и травы, и птицы.
Лето с слепыми дождями,
С радугой, грома раскатами,
Лето с цветами, Цветами
Синими, желтыми, красными…
Е. Плевако

1 – 70 років тому (1944), острів Зміїний був зайнятий десантниками Героя Радянського Союзу
майора Ф.Є.Котанова.
8 – 105 років від дня народження Є.Н.Букова (1909 – 1982), молдавського письменника,
уродженця м. Кілії.
– 5 років тому (2009), у м. Кілії на стіні Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 – ліцей» було
встановлено меморіальну дошку пам’яті Є.Н.Букова молдавського письменника, уродженця
м. Кілії.
15 – 110 років тому (1904), вийшло в перший рейс пасажирське судно «Вилкове» по маршруту
«Вилкове - Одеса».
24 – 70 років тому (1944), в Кілійське гирло річки Дунай зайшли кораблі Дунайської військової
флотилії.
– 45 років тому (1969), в с. Приозерне, до 25 – річчя визволення Придунав’я від німецько –
фашистських загарбників, було відкрито пам’ятник односельцям, що загинули у роки Великої Вітчизняної війни.
25 – 70 років тому (1944), Кілійський район визволено від німецько – фашистських загарбників.
– 65 років тому (1949), у м. Кілії над братською могилою воїнів – захисників та учасників операції
«Кілія – Веке» було встановлено та урочисто відкрито обеліск.
26 – 10 років тому (2004), відбулося відкриття першої черги глибоководного судноплавного каналу
«Дунай – Чорне море» в українській частині дельти.
27 – 70 років тому (1944), у м. Кілії були організовані судоремонтні майстерні.
8 серпня
До 100 річчя від дня народження Є.Н.Букова
Ємельян Буков народився 8 серпня 1909 року в південнобессарабському містечку Кілія на березі Дунаю в сім'ї не бідного городника - рибалки Нестора Бикова по вулиці Кріпосній 2 /тепер Дзержинського/. Ємельян був шостою дитиною в сім'ї, але єдиним сином, і саме йому батько вирішив дати вищу освіту. Тим більше, що вже в початковій школі хлопчик виділявся здібностями не тільки в навчанні, а й у співі, музиці, малюванні.
Коли Ємельян став гімназистом Кілійської напівгімназіі, улюбленим вчителем його був Іван Іванович Стеріополо, член південно – бессарабського ревкому. Одного разу він приніс на заняття румунські підручники, обгорнуті в російську газету, до 1930 року вони в Бессарабії ще видавалися. За що ледь не був виключений з гімназії, але за талановитого учня заступилися вчителі і навіть пан директор школи. Так що Кілійську напівгімназію Ємельян все ж закінчив.
Дитинство і отроцтво Є. Букова співпало з бурхливим революційним початком ХХ століття. Народ Бессарабії боровся за звільнення від румунської влади. Один виступ проти гнобителів слідував за іншим. Майбутній поет був очевидцем розправи з учасниками селянського повстання в селищі Татарбунари. Перебуваючи під сильним враженням цих подій, він написав в 1924 році один із перших своїх віршів «Червоний корабель», який починався словами: «Бессарабія моя, Бессарабія, гордий червоний корабель!». Загиблим кораблем малювалася в уяві враженого юного поета Бессарабія з її трагедією. Російською і румунською мовою цей вірш надрукувала підпільна газета Ізмаїльського повіткому компартії Румунії, так Ємельян Буків вступив на шлях революційної боротьби з румунськими окупантами.
Середню освіта юний Ємельян завершував в чоловічій гімназії міста Ізмаїла. Хоча Нестор Биков не був бідняком, але навчання сина в гімназії виявилося не по кишені, незважаючи на те, що Ємельян підробляв носильником на пристані, вантажником у порту, репетитором. Завершити гімназійний курс довелося в Кишиневі, хоча і там, щоб покривати витрати за навчання, молодому Букову доводилося розвантажувати вагони на залізничній станції, працювати кочегаром котельні, маляром, давати приватні уроки, співати у відомому тоді церковному хорі Березовського.
А ще в цей час Ємельян був пропагандистом, зв'язковим, кур'єром, який доставляє нелегальну літературу, листівки, газети, адже він був членом комуністичної спілки молоді Румунії. Доставляв Буков нелегальну літературу і в рідне місто – Кілію.
У 1928 році закінчивши навчання в Кілії та Ізмаїлі, Ємельян Буков намірився вступити до Кишинівського художнього училища, однак це йому не вдається: занадто велика плата за навчання. Не маючи необхідних коштів, молода людина вступає до ліцею імені Б.П.Хашдеу, де навчається до 1930 року. Одночасно він відвідує вечірні курси в художньому училищі.
Закінчивши ліцей, в 1930 році майбутній письменник вступає на філософсько-філологічний факультет університету в Бухаресті. У ці роки Є. Буков багато і плідно пише. Він читає свої вірші на зборах літературного гуртка факультету. У цей період Буков бере активну участь у революційному русі з–під його пера виходять вірші, пронизані революційним пафосом, які надихали робітників і селян Бессарабії.
У 30 – ті роки Буковим були написані роман автобіографічного характеру «Спогади Бурке» /не закінчений/, нариси та оповідання «Життя рибалок у дельті Дунаю», «Нещасний Філіп», «Рокамболь», «Панночка», «Останній номер» та інші, опубліковані в літературних журналах демократичної орієнтації «Кувинтул лібер» і «За правду літератури і мистецтва».
Роман та оповідання населені типовими представниками різних класів і соціальних шарів: селянами, волоцюгами, рибалками, робітниками, інтелігентами.
Букову належить також цілий ряд перекладів творів російських прозаїків, що побачили світ в одній з книг популярної серії «Читання. Шедеври зарубіжних літератур». Він переклав, зокрема, роман І. Ільфа і Є. Петрова «12 стільців». Перекладав поет і вірші Володимира Маяковського.
У роки Великої Вітчизняної війни літературна діяльність Є. Букова стає надзвичайно активною. Він випускає в Москві дві збірки віршів у перекладах на російську мову: «Я бачу тебе, Молдавія» і «Весна на Дністрі» (1944), Письменник виступає в передачах Московського радіо, активно співпрацює в центральних газетах і журналах «Правда», «Известия», «Комсомольська правда», «Література і мистецтво», «Вогник», «Зміна», «Дружба народів» та інші. Він був і військовим кореспондентом.
Письменник плідно працює у різних жанрах: у поезії і прозі, драматургії і публіцистиці. Першим великим твором Ємельян Букова повоєнних років була перекладена згодом на багато мов казка у віршах «Сказання про Андрієша», початковий варіант якої – «Андрієш» видано був у Москві в 1946 році в перекладі В.Державіна. Цю казку поет присвятив своєму синові Андрію.
У 1955 році за віршованій казці Еміліана Букова режисер С.Параджанов на Київській кіностудії зняв фільм «Андрієш».
Симеон Чеботару писав: «Ємельяна Букова по праву вважають поетом сучасності. Його твори глибоко сягають корінням у нашу дійсність. Ключові проблеми часу, устремління епохи завжди знаходили художнє втілення у творчості письменника».
Ємельян Буков успішно поєднував літературну працю з громадською і державною діяльністю. Він неодноразово обирався депутатом Верховної Ради СРСР і Верховної Ради МРСР, членом Центрального Комітету компартії Молдавії, займав пост заступника Голови Ради Міністрів Молдавії, очолював письменницьку організацію Молдавії, багато років поспіль перебував у Правлінні Спілки письменників СРСР. За свою працю поет нагороджений орденами і медалями.
Більша частина життя Ємельяна Букова пройшла в Молдавії, яку він любив і оспівував у своїх віршах. Але за весь цей час він не втратив зв'язку з землею, яка дала йому путівку в життя –Кілійщиною. Він часто приїжджав до Кілії, зустрічався з друзями дитинства і шанувальниками свого таланту. А у своїй творчості звертався до Дунаю, на берегах якого пройшло його дитинство.
Багато років немає Еміліана Букова, але з нами його вірші, поеми, п'єси, романи. Вони нагадують нам про людину, яка любила життя і людей, вони найкраща його біографія, заповіт нам, нині сущим. Читайте, і перед вами відкриється дивовижний світ талановитої людини, який прожив велике і красиве життя
Література:
Васильченко П. В дар от писателя земляка [Е.Н.Буков в Килии] // Дунайская заря. – 1984. –
7 августа.
Гринько В. Встреча с миром поэзии [Е.Н. Буков в Килии] // Дунайская заря. – 1984. – 16 августа.
Дичев Н. Чужой среди своих [о Е.Н. Букове] // Дунайская заря. – 1999. – 13 августа.
Райнов Б. Наш славный земляк [о Е.Н. Букове] // Дунайская заря. – 1999. – 16 ноября.
Райнов Б. Твой славный сын, Килия [о Е.Н. Букове] // Наше время. – 2009. – 10 июля, 7 июля,
24 июля, 31 июля, 4 августа, 7 августа.
Переходов: 0 | Добавил: rusy | Рейтинг: 0.0/0 | Теги: Серпень
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
..
Праздники Украины
Праздники Украины
Погода
Прогноз погоды в Вилково » Украина
ПАВЛО ЧУБИНСЬКИЙ
Шевченко Т Г
М.Коцюбинський
ЛЕСЯ УКРАЇНКА
Іван Франко
Пришвин М.М
Вишня Остап
111


Гоголь "Вечера на хуторе близ Диканьки" - сочинение "Вечера на хуторе близ Диканьки"

Реферат: Політичний портрет М. Грушевського

Скачать Бонк - Английский шаг за шагом

Смотреть онлайн Гарри Поттер (все части)

Смотреть онлайн Сказка о царе Салтане (1966) DVDRip

Смотреть онлайн Дюймовочка (2007) DVDRip

...
Поисковый анализ сайта
Besucherzahler russian brides interesting marriage foreign men
счетчик посещений

Copyright MyCorp © 2024