Статистика
Онлайн всего: 1 Зайцев: 1 Пользователей: 0
|
На что похожа Земля? Я Землю сравнил бы с моей Головой: Как наша планета - лесами, Покрыта местами она бородой, Усами и волосами. Мой взгляд называют бездонным не зря: Глаза, как озера, И даже - моря... Бывает, что слезы щекою Оттуда сбегают рекою. А гордый мой нос - он подобен хребту, И тянется горною цепью ко рту. А эти чудесные уши - Как часть неизвестная суши!
Все части лица моего не пусты: Его поднесешь к микроскопу - И Азии где-то заметишь черты, А где-то увидишь Европу!
Кругла, как земля, голова у меня, И так же она хорошеет, И так же меняется день ото дня, И вертится. Только на шее...
Ну, в общем, всем ясно, Что наша планета Сходство имеет С портретом поэта. И чтобы как следует знать географию, Вам следует знать МОЮ ФОТОГРАФИЮ! |
Мир иной Все мы когда-нибудь умрём И это неизбежно. Однажды в мир иной уйдём, Не навсегда, конечно.
Там ада нет и рая нет, Огромные пространства, Темно внизу, а сверху свет, Цветов и форм богатства.
Там каждый дух идёт туда, Где все ему подобны: К добру добро, к беде беда. Во многом мы свободны.
Кем станешь здесь, тем будешь там, Не меньше и не больше И каждый скот к своим стадам, Быстрее или дольше,
Но в стае будет хищный зверь, Охотясь за своими (Не хочешь верить? Что ж, не верь!) Святые со святыми,
С ворами вместе каждый вор В том мире точно будет. Надолго, верно, до тех пор, Пока к живущим людям
Не возвратится и возродится Дух в новом смертном теле вновь И будет снова жить, страдать, стремиться И наслаждаться, пока в теле кровь
Не перестанет течь и сердце биться. И дух отправиться туда, Где тропы судеб продолжают виться. Надолго, но не навсегда. |
Приказка – це складна коротка промова, ходяче вираз, зазвичай образне, римоване, недорозвинений до повної прислів'я; новий образ, який заміщує звичайне слово, що визначає будь-яке явище.
Деякі приказки можуть мати схожу звучання, але різне значення. Так, наприклад, нарівні з загальновідомою приказкою "Б'є – значить любить" існує і приказка, що відображає народну мудрість "Гладить – значить любить".
Різниця між приказкою та прислів'ям
Приказка – це широко розповсюджене образний вислів, влучно визначальне-яке життєве явище. На відміну від прислів'їв, приказки позбавлені прямого узагальненого повчального сенсу і обмежуються образним, часто алегоричним виразом:легкий на помині, як сніг на голову, бити байдики – все це типові приказки, позбавлені характеру закінченого судження.
Прислів'я - це короткий, яке увійшло в мовної оборот і має повчальний сенс, ритмічно організоване вислів, в якому народ протягом століть узагальнював свій соціально-історичний досвід.
Своєрідна і форма прислів'їв. Їй властива ритмічна організація, особливу звукове оформлення. Прислів'я коротким, в ній немає зайвих слів, кожне слово вагомо, змістовно і точно.
Приказки в силу своєї особливості образних виразів частіше, ніж прислів'я, зближуються з мовними явищами. У приказках більше національного, загальнонародного значення і сенсу, ніж в прислів'ях. Приказкам часто притаманні всі властивості мовних явищ. Таке вираз "свиню підкласти", тобто влаштувати кому-небудь неприємність. Походження цієї приказки пов'язують з військовим строєм древніх слов'ян. Дружина ставала «клином», на зразок кабанячої голови, або «свинею», як називали цей лад літописи. З часом був втрачений зміст, вкладений у цей вираз в давнину.
Приклади приказок «Голод не тітка, пирогом не нагодує» «Не плюй у колодязь – знадобиться, води напитися» «Слово не горобець» «Яйця курку не вчать» «Назвався грибом – лізь у короб» «Ложка дьогтю в бочці меду» «Як Ви човен назвете – так вона і попливе» «Дорога ложка до обіду» «На Бога надійся, а сам не зівай» «Друзі пізнаються в біді» «Від суми та тюрми не зарікайся» «Знайшла коса на камінь» «Без Бога ні до порога» «Ардатовца завжди по приказці дізнаєшся.»
Приклади прислів'їв «Почав за здравіє, а скінчив за упокій» «За битого двох небитих дають» «Своя сорочка ближче до тіла» «Застав дурня Богу молитися, він і лоба розіб'є» «Сльозами горю не допоможеш.» «Хліб-всьому голова.» «Без праці не витягнеш і рибку зі ставка.» «Семеро одного не чекають.» «У семи няньок дитя без ока.» «Сім разів відміряй – один відріж.» «Ситий голодному не товариш.» «Хто не працює, той не їсть.» «Слово – дорого, а мовчання – золото.» «Слово не горобець – вилетить, не піймаєш.» «Тихіше їдеш – далі будеш.» «Справі час – потісі годину.» «Краще синиця в руках, ніж журавель у небі.» «Любиш кататися – люби і саночки возити.» «Своя ноша не тягне.» «На злодієві і шапка горить.» «Вовків боятися – в ліс не ходити.» «Копійка рубль береже.» «Береженого Бог береже.» «Під лежачий камінь і вода не тече.» «Знання – сила.» «Один у полі не воїн.» «З миру по нитці – бідному сорочка.» «Клин клином вибивають» |
Ще й до жнив не дожив, в полі жита не жав. Досі — не долюбив, і не жив, і не жаль. Що життя — то хіба твоя сутня межа? Смерть заріже раба, і нехай — без ножа. Але жити — замало. Боротись — умій, щоб нащадок твій змалку бува не знімів. Не знімів на уста і на вуха не зглух. Хай помреш! Та за нами останеться рух. Згинем — хай! Хай — ославлені. Хай — не біда, вікова чортопхайка наближує даль. По роках, по кістках, по обмерзлих гробах витрамбовує повінь для річища шлях. А до жнив не дожив, в полі жита не жав, і замало любив — то, їй-богу, не жаль.
5.10.1965
Василь Стус. |
|
111
|